Dt. Yavuz Eker

  • İmplant
  • Yaprak Diş
  • Pembe Estetik
  • Diş Eti Hastalıkları
  • Botoks

Yaprak Diş

Çürük, aşınma, kırık veya yapısal dolayı, kendinizden emin bir şekilde gülümseyemediğiniz durumlarda dişlerinize yaprak porselen yöntemiyle doğal bir güzellik kazandırılabiliyor. Daha önceleri bu gibi olumsuz durumlarda dolgular ve tam kaplamalar tek çözümken artık yaprak porselenler yeni bir alternatif oluşturuyor.

Uzun yıllardır bilinmesine karşın zorlu tekniği nedeniyle çok fazla uygulanamayan yaprake porselenler sayesinde dişlerin şekil ve renkleri kalıcı olarak değiştirilebiliyor. Çok ince olmaları ve metal içermemeleri sayesinde ışığın geçmesini sağlayan yaprak porselenlerin doğal diş gibi görünüyor.
Lamineler, dişlerin sadece ön yüzeylerine yapıştırılan, 0.3 mm kalınlığında çok ince porselen yaprakçıklardan oluşan bir materyaldir. Genellikle dişler kesilmeden uygulanabildiği gibi, dişlerin üzerinden 0.3 mm kadar bir pürüzlendirme yaparak da uygulanabiliyor. Doğal dişin boyunda ve ağız içine bakan yüzeyinde hiçbir aşındırma işleminin yapılmasına gerek kalmıyor.

Yaprakçıklar istenilen renk, boy ve şekilde hazırlanabiliyor. Bu sayede dişlerin şekil ve renklerini kalıcı olarak değiştirmek mümkün olabiliyor. Bu özellik kalıcı beyazlatma isteyen hastalar açısından çok büyük avantaj sağlıyor. Özellikle puro ya da sigara kullanan çalışanlar aralıklarla diş temizliği yaptırmaktansa lamineyi tercih ediyor. Böylece sigara, çay ya da kahveyle sarartamayacakları cilalı bir yüzey elde edilmiş oluyor.

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy