Dt. Yavuz Eker

  • İmplant
  • Yaprak Diş
  • Pembe Estetik
  • Diş Eti Hastalıkları
  • Botoks

Botoks

Kadınların 30’lu yaşlardan itibaren karşılaştıkları en büyük cilt problemlerinin başında, Dudak çevresi kırışıklıkları geliyor. Çünkü Dudak çevresindeki kırışıklıklar olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabiliyor. Çoğu kişi yaşlandıkça Dudak çevresi kırışıklıkları oluşacağının farkındadır. Peki bu Dudak çevresi kırışıklıkları neden olur?

Dudak çevresi kırışıklıkları; gülünce, kısınca ortaya çıkabilir. Cilt yaşlandıkça, daha fazla kolajen ve elastin kaybı olduğundan, Dudak kırışıklıkları daha derin hale gelmekte ve sayıca fazlalaşmaktadır. Dudak çevresindeki kasların çok fazla sıkılması nedeniyle yıllar içinde, Dudak çevresindeki deride bulunan elastin liflerinin parçalanması kaz ayağı görünümünü oluşturabilmekte. Dudak çevresi kırışıklıklarının bir diğer nedeni de UV güneş ışınlarının cilde verdiği hasarlar.

Kliniğimizde uygulanan Dudak çevresi kırışıklık tedavisinde kullandığımız yöntemler, kırışıklığın düzeyine göre tekli ya da kombinasyon halinde uygulanabilmekte. En sık kullandığımız kırışıklık kontrol tekniği, botoks uygulamasıdır. Botoks ile, fazla çalışan kasın aktivitesi ve cilt üzerinde yaptığı kırışıklık etkisi azaltılır. Botoks enjeksiyonu yaklaşık 10 dakika süren uygulamadır. Etkisi yavaş yavaş başlayan botoks, 15 gün içinde etkisini maksimum düzeye ulaştırır ve bu 4- ay süre ile devam eder. Botoks tedavisini Dudak çevresi kırışıklarında, ortalama 4- ayda bir enjeksiyonunun tekrarlanması gerekir. Kullanılan malzemelerin kalitesi de başarıyı bir o kadar artırıyor. Hasta, botoks uygulamasından hemen sonra günlük hayatına geri dönebiliyor.

Dudak çevresinde botoks tedavisini tercih etmeyenlerde tek başına dolgu uygulamasını kullanmak da mümkündür.

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy