Dt. Yavuz Eker

  • İmplant
  • Yaprak Diş
  • Pembe Estetik
  • Diş Eti Hastalıkları
  • Botoks

İmplant Üstü Protezler

İmplant, diş eksikliğini tamamlamak için çene kemiği içine yerleştirilen ve diş kökünü taklit eden titanyum parçalardır.
İmplant tedavisi ile kron – köprü ve hareketli protezler uygulanarak klasik tedavilerde karşılaşılan bir çok problem ortadan kaldırılır. Örneğin, tek diş eksikliğini gidermek için, eksik olan dişin komşuluğundaki her iki dişin kesilmesi ile yapılan klasik köprü yöntemi yerine bu diş eksiliğinin yerine implant yapılarak hem estetik hem de sağlıklı sonuçlar elde etmek günümüzde implant tedavisi ile mümkün hale gelmektedir.

Osseointegrasyon denilen yani kemik ile implantın kaynaşması için gerekli olan süre tamamlandıktan sonra artık implantın üstüne ‘abutment’ denilen dişin ağız içinde görünen kısmını taklit edecek, protezin alt yapısını oluşturacak olan ara parça implant üzerine vidalanır. Bu işlem ağrısız, kolay ve kısa süreli bir işlemdir. Bu uygulamadan sonra, bu parça üzerinden ölçü alınarak yaklaşık 1 hafta içinde proteziniz ağız içerisine yerleştirilmeye hazır olacaktır.

İmplant yapılan bölgedeki kemik ile implantın kaynaşması için bu bölgeye kesinlike kuvvet gelmemelidir. Bu da ameliyat yapılan taraftan hiç yemek yemememiz anlamına gelmektedir. Daha çok sıvı veya yumuşak gıdalar ile beslenip ağız hijyenine çok dikkat edilmelidir.

This website uses cookies to improve your experience. Cookie Policy